EnglishPerla VltavyJak začít?PsiFenyOdchovyNa prodejKontaktFacebook

Důležité roky v naší smečce

Rok 2019

V září za Duhový most odešla další naše velká láska, naše milovaná Deminka importovaná z Holandska, zakladatelka našeho chovu, skvělá kamarádka, pečující máma a skvělá babička svých vnoučátek. Milovala mazlení, plavání, hry se štěňaty a také jídlo. Prožili jsme s ní krásných 14,5 roku a bude nám moc chybět.

Rok 2016

Tento rok byl velmi smutný, protože za Duhový most odešli dva naši milovaní a oddaní psi, brakýř Igy a bígl Storm. Neskutečná ztráta pro naše srdce. I když smrt je součástí života, vždy to moc bolí.

Rok 2014

Náš Igy už je veterán a proto jsme se rozhodli pro dalšího brakýře, který by ho nahradil při práci v lese. Importovali jsme ze Slovinska psa Aco-Endy Kovaški (Endy). Výborný pracant na černou zvěř, neskutečný mazel a úžasný vychovatel štěňat.

Rok 2013

Naše smečka se neplánovaně rozrostla o první bikolorní štěňátko v naší chovatelské stanici, o fenku Omen On My Soul Perla Vltavy (Bessy). Jsem šťastná, protože zdědila veselou, temperamentní a milou povahu po svém otci Stormovi. Je vynikající máma a skvělý společník

Rok 2012

14ti měsíční brakýř Lary z Psiarni Wojskiego (Carda) získal na jeho třetí výstavě titul JUNIOR BEST IN SHOW (Juniorský vítěz výstavy). Pro nás obrovský úspěch a radost, o to víc, že je to syn našeho Igyho.
Konec roku byl pro nás velmi smutný, protože nečekaně odešel za Duhový most náš milující Harley. Není třeba psát více, zlomilo mi to srdce.

Rok 2009

Na jaře se narodila 2 štěňátka ze spojení naší Demi a z importovaného semene z Austrálie od velmi známého a úspěšného psa AUS Grand CH Beagelee Finnish Spirit, ze kterého jsme si doma nechali fenku Joyful Soul Perla Vltavy (Sára). Je to neuvěřitelně veselá fenka milující hračky a aport i v jejích 8 letech.
Koncem roku se narodil se očekávaný vrh naší Demi a otcem byl krásný pes importovaný z Austrálie, CH DK Nangunyah Magic N Motion. Plánovala jsem si nechat fenku, ale od narození jsem se zamilovala také do pejska a tak zůstali doma fenka Kind Black Belle Perla Vltavy (Eby) a pejsek Kind Black Angel Perla Vltavy (Angel). Angel vynikal už od mala a vyrostl z něj úžasný oddaný pes, který byl také velmi úspěšný na výstavách v různých zemích vč. prestižní výstavy Very special show v Dánsku.

Rok 2008

další můj splněný sen, díky chovatelce Jenny k nám přiletěl bíglí pejsek až z daleké Austrálie, Tamballa Total Eclipse (Harley). Byl to velmi pohodový a oddaný pes s klidnou povahou a získal mnohá ocenění v různých zemích vč. prestižní výstavy Very special show v Dánsku.

Rok 2007

v tomto roce nás opustila a odešla za Duhový most Iriska, náš první bíglík. Bylo to smutné období. Z Holandska jsme importovali vytouženého pejska bígla, chovného psa Summer Storm from Elly’s Pack (Storm), s úžasně přátelskou, kontaktní a milou povahou, který byl také velmi úspěšný na výstavách v různých zemích. Jeho veselý temperament a chuť ke hře milovala všechna naše štěňata

Rok 2006

znamenal velkou změnu v našem životě, přestěhovali jsme se do krásné vesničky Všeteč, kde máme louku s rybníčkem a naši psi mohou pozorovat lesní zvěř ze zahrady

Rok 2005

z Holandska jsme importovali dalšího člena naší rodiny, zakladatelku chovu, fenku bígla Demi Moore from Muskoka Dream´s (Demi), výstavně velmi úspěšnou. Do jejích 10ti let byla Alfa fena v naší smečce, po celou dobu skvělá máma, babička, prababička.

Rok 2004

do naší rodiny jsme si pořídili první štěně Alpského brakýře jezevčíkovitého, pejska Ivo Vicomělský dvůr (Igy), s velkou osobností a velkým nebojácným loveckým srdíčkem. Igy byl také velmi výstavně úspěšný a jako první brakýř vůbec získal titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ v Polsku. Paní Heather Russell-Revesz z USA, si ho vybrala do své nádherné publikace o psích plemenech WORLD ATLAS OF DOG BREEDS, kterou také vlastníme. Koncem roku se nám ztratil bígl Carda a přes veškerou snahu jsme nezískali žádné info o něm.

Rok 2003

narodil se nám první vrh s deseti štěňaty a doma zůstala fenka Agnes Perla Vltavy (Agnes), výborně ovladatelná a lovecky využívaná

Rok 2002

naše rodina se rozrostla o bíglího pejska Cardu z Tulácké stezky (Carda), který byl úspěšný na výstavách, ale i výborně pracoval při naháňkách a dosledech. V tomto roce jsme také založili chovatelskou stanici PERLA VLTAVY a psali o nás v deníku Jihočeské listy

Rok 2000

pořídili jsme si naší první fenku bígla s PP, Iris z Českého lesa (Iris), s vynikající povahou a srdcem lovce, Iriska byla vynikající máma

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu majitele stránek zakázáno.
© Perla Vltavy | vytvořil www.pavelmarek.com